قطعات

شرکت سلامت صنعت بوعلی
دیتالاگر

بر روی اتوکلاو نصب می شود و برای اندازه گیری و ثبت کمیت های فشار و دمای دستگاه بوده و توسط پرینتر خود از هر مرحله ای به شما گزارش می دهد. در صورت اشکال در حین کار اتوکلاو، به وسیله دیتالاگر می توان سریع آن را عیب یابی و رفع کرد.

شیر پنوماتیک سه به دو

جهت قطع و صل جریان هوا در مسیر انگل ولو در قسمت بدنه دستگاه اتوکلاو نصب می گردد.

واحد مراقبت هوا

یکی از قسمت های مهم اتوکلاو بوده و جهت تنظیم فشار هوای خروجی و گرفتن رطوبت هوا و روغن کاری هوا بر روی دستگاه نصب می شود.

واشر سیلیکونی

جهت آب بندی درب اتوکلاو

اسپری سیلیکون

اسپری سیلیکون را به عنوان روان کننده در انواع سطوح فلزات و لاستیک و چوب و غیره مورد استفاده قرار می دهند که در دستگاه اتوکلاو به همراه پودر گرافیت برای شل و روان کردن واشر درب دستگاه اتوکلاو به کار می رود.

پودر گرافیت

برای روان کردن واشر درب درزگیر اتوکلاو استفاده می شود

کنتاکتور

کنتاکتورها کلیدهای الکترو مغناطیسی می باشند که مهمترین جزء مدارهای فرمان الکتریکی را تشکیل میدهد. موارد استفاده کنتاکتورها امروزه در ماشینهای صنعتی بسیار زیاد بوده و برای راه اندازی و کنترل اکثر ماشینها از کنتاکتور استفاده میشود.

شلنگ پنوماتیک

استفاده از شیلنگ های انعطاف پذیر ، سیستم پنوماتیک اتوکلاو را به سیستم های انعطاف پذیری تبدیل می کند. سیستم پنوماتیک به خاطر اصطکاک کم و هزینه پایین از راندمان بالایی برخوردار بوده و برای انتقال هوا فشرده برای قسمت جک پنوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد

شیر گازی

شیر گازی برای قطع و وصل جریان بکار برده میشود .

شیر فلکه

شیر فلکه وسیله ای برای تنظیم عبور سیال می باشد و در اتوکلاو نقش تنظیم میزان عبور آب را دارد.

شیر اطمینان

شیر اطمینان يكي از تجهيزات ايمني در صنعت است كه مانع از قرار گرفتن لوله ها، شيرآلات، مخازن تحت فشار و... در شرايط فشاري بيش از فشار طراحي شده می شود و در اتوکلاو نیز به همین منظور مورد استفاده قرار گرفته شده است.

سنسور دما

در پروژه های صنعتی همواره شرایط محیطی از عوامل مهم و تاثیر گذار است که می بایست در نظر گرفته شود. یکی از مهم ترین عوامل در این زمینه بی شک، دما می باشد. برای اندازه گیری دما در دستگاه اتوکلاو از سنسورهای ویژه ای استفاده می گردد که در اصطلاح به سنسورهای دما معروف هستند.

<12>